Виставки собак – перший раз на рингу

01.09.2021

Отже, ви детально вивчили стандарт породи Самоїдських собак. Пройшли курс підготовки з хендлером, зібрали волю в кулак і готові відправитися перший раз на виставку. Тоді ця стаття як раз для вас.

Реєстрація та підготовка до виставки

Перше, потрібно знайти виставки, заходимо на офіційний сат КСУ у розділ календар виставок в списку знайти потрібні вам міста в графіку виставок на поточний рік.

Коли ви знайшли відповідну виставку, потрібно на неї записатися. Запис на виставку завжди тільки попередня.

Ціна на виставку на початку запису завжди дешевше, ніж в останні дні.

Для участі у виставці у Вас обов’язково має бути метрика цуценя зразку КСУ-FCI або родовід КСУ-FCI. У метриці та родоводі зазначено номер чіпу собаки.

Ви можете записати свого чотириногого в клас бебі (якщо вік з 3 до 6 місяців)

або в клас цуценят (з 6 до 9 місяців). Бебі і щенята не можуть закривати титули, вони отримують тільки оцінку на виставці.

Клас юніорів – з 9 до 18 місяців

Клас проміжний – з 15 до 24 місяців

Ллас відкритий – з 15 місяців до 8 років. 

Після 8 років – клас ветеранів.

У юніорському класі закривають титули: Юний Чемпіон України.

В класі відкритому, проміжку і чемпіонів – дорослі титули Чемпіон України, Гранд Чемпіон України, Найкращий представкин породи, Чемпіон КСУ.

Про всяк випадок зробіть ксерокопію документів собаки – щеняча карти або родоводу, і захопіть з собою на виставку.

Далі, що нам знадобиться для участі у виставці – це ветеринарні документи. У собаки обов’язково повинен бути ветеринарний паспорт з щепленням від сказу і

з дати щеплення повинно пройти не менше 30 днів і не більше одного календарного року. Якщо на виставці ветеринарний контроль побачить невідповідність дати, то до виставки

вас не допустять, а гроші за виставку не повернуть.

Організатори деяких виставок вимагають наявність довідки Ф1 (форма №1). Для цього за день до виставки вам потрібно приїхати з ветеринарним паспортом і собакою в

державну ветеринарну лікарню вашого міста і взяти у ветлікаря таку довідку. Коштує вона близько 50грн.

Отже, щеплення в нормі, довідка (якщо вона потрібна) на руках і ви записані на виставку. Тепер нам знадобиться зібрати всі необхідні речі на виставку. Нам знадобиться сумочка для ласощі і саме ласощі. Як смачненького можна використовувати порізаний твердий сир, варені курячі сердечка або спеціальне сушене м’ясо, яке можна купити в зоомагазині.

Важливо, щоб собака отримувала ці ласощі тільки на виставці або під час тренувань і ніколи не їла це вдома.

На виставці нам також знадобиться пуходерка, гребінець, та необхідна косметика, щоб навести фінальну красу перед виходом в ринг.

Не зайвим буде захопити з собою клітку для собаки (не думайте, що сидіти весь день у господаря на колінах дуже зручно), розкладний стільчик (підійде звичайний легкий туристичний стілець) і, бажано, стіл для грумінгу. Новачки зазвичай не замислюються про необхідність столу, а даремно. Стіл дає вам можливість відмінно підготувати собаку перед рингом – розчесати, при необхідності напудрити шерсть. Також можна “в реальних умовах” потренувати стійку, щоб собака не налякалася огляду експертом.

Якщо у вас немає ринговки, сумочки і інших корисних дрібниць, не турбуйтеся, на виставці обов’язково пробіжіться по торговим точкам…

Розклад по породам, розбивка по експертам і час проведення рингів найчастіше стають відомі за 3-4 дні до виставки.

На виставку приїжджайте завчасно, розраховуйте на зайву годину-дві до рингу – без урахування доріг та інших витрат часу.

Одному на виставку краще не їхати, візьміть з собою підмогу (родича або доброго друга).

Прийшовши на виставку насамперед знайдіть собі місце. В ідеалі – ближче до рингу, де судитимуть вашу породу.

Якщо виставка проводиться в приміщенні, то часто буває штовханина і тіснота, так що на особливі зручності не розраховуйте.

Якщо виставка на вулиці і день сонячний і жаркий, то знайдіть місце в тіні, щоб було комфортно і вам, і собаці.

Свого супутника залиште вартувати речі і собаку, а самі вирушайте на вет.контроль і реєстрацію (зазвичай вони поруч один з одним). На ветеринарному контролі покажіть паспорт з щепленнями або довідку Ф1.

Вам видають каталог і ваш порядковий номер.

Якщо експерт, який буде судити вашу породу, працює в рингу, то можна якийсь час приділити спостереження за його суддівством.

Зверніть увагу як експерт оглядає собак: сам чи дивиться зуби собаки чи їх повинен показати хендлер, як дивиться в русі (по прямій, по колу чи і так, і так), віддає перевагу швидкий темп руху або повільний, вільну або ручну стійку і багато іншого.

Не зайвим буде трохи потренуватися з собакою. Іноді в рингах буває перерва – вважайте що вам пощастило, хапайте ринговку і біжіть в ринг позайматися.

Але не перестарайтеся – ваш чотириногий друг не повинен втомитися і “перегоріти”. Дайте собаці звикнути до рингу, позаймайтеся пару-трійку хвилин і знову приберіть собаку в клітку.

І ось, настає момент ікс. Не нервуйте – собаки гостро відчувають настрій господаря. Візьміть себе в руки. Головне не забувайте – бігти по рингу треба проти годинникової стрілки, собачка завжди зліва. Та ви й так усе знаєте!

Експерт вголос диктує опис собаки, а ринговий працівник заносить його в диплом.

Далі просять пробігти по колу, при необхідності експерт може попросити вас пройтися по прямій лінії від нього (дивиться задні кінцівки) і назад до нього

(Оцінює перёд). Коли ви пробіжите один-два кола, експерт попросить вас зупинитися. Чи не губіться – швидко ставте собаку в стійку.

Якщо в класі кілька собак, то експерт по черзі дивиться кожну собаку, а потім всі собаки разом виходять на порівняння і обирають переможця класу. експерт дає

команду рухатися і всі учасники один за одним біжать по рингу. Дотримуйтесь дистанцію, не потрібно “дихати в спину” учаснику попереду вас і гальмувати того, хто біжить за вами.

Першими завжди йдуть класи бебі і цуценят, потім дорослі. Перші завжди пси, потім – суки. Якщо ви виграли свій клас, не тікайте далеко – вас викличуть в ринг ще раз,

на порівняння.

Бебі кобель і сука порівнюються на Кращого Бебі породи, цуценята кобель і сука – на Кращого Цуценя породи, юніори – на Кращого Юніор породи, пси дорослих

класів (проміжок, відкритий, чемпіони, ветерани) – на Кращого Кобеля породи, суки дорослих класів (проміжок, відкритий, чемпіони, ветерани) – на Кращу Суку

породи. Фінальне порівняння – вибір Кращого Представника Породи (ВОВ).

Переможці у сфоєму класі йдуть на Бест у відповідних вікових групах, де обираються переможці виставки

Щоб до моменту проведення основних конкурсів собака не втомилася, приберіть її в Клітку.

До слова, виставкова собака просто зобов’язана бути привчена до боксу або клітки адже це її будиночок в якому комфортно відпочивати.

Отже, поки собака відпочиває, у вас є ще кілька справ. По-перше, вам потрібно забрати диплом з описом (видають у виставковому рингу або на реєстрації). У дипломі

перевірте чи є печатка, підпис експерта і чи прикріплений титул.

Розібрати написане в дипломі Навр чи вийде. Зазвичай опис складається з дивних символів і скорочень, незрозумілих звичайній людині. Повірте, пройде місяць або

два і ви будете прекрасно розбиратися в цих абревіатурах.

Перед виходом в бест приведіть в порядок свого чемпіона незабудьте вигуляти – для конкурсів можна ефектніше напудрити шерсть. 

Бажаємо, Вам побільше перемог !!!

Samville Samoyeds вітає всіх з новим 2018 роком.

Samville Samoyeds вітає Всіх з Новим роком та прийдешніми святами! Хочеться всім побажати, щоб в наступаючому році з нами сталося те саме чудо, про яке ми всі так мріємо. Хоч у кожного воно своє, але воно обов’язково найнеобхідніше і найважливіше. Бажаю, щоб всі ми були живі і здорові, щоб займалися тим, що приносить нам задоволення….

Детальніше

Перша Фотосесія цуценят

Хочемо поділитися з Вами результатами першої фотосесії нашого приплоду “В”, Цуценята вперше побачили фотографа =)

Детальніше

Особливості дресирування Самоїдської собаки

Щоб правильно виховати самоеда, вам доведеться перейнятися духом зграї…

Детальніше