Виставки собак – перший раз на рингу

01.09.2021

Отже, ви детально вивчили стандарт породи Самоїдських собак. Пройшли курс підготовки з хендлером, зібрали волю в кулак і готові відправитися перший раз на виставку. Тоді ця стаття як раз для вас.

Реєстрація та підготовка до виставки

Перше, потрібно знайти виставки, заходимо на офіційний сат КСУ у розділ календар виставок в списку знайти потрібні вам міста в графіку виставок на поточний рік.

Коли ви знайшли відповідну виставку, потрібно на неї записатися. Запис на виставку завжди тільки попередня.

Ціна на виставку на початку запису завжди дешевше, ніж в останні дні.

Для участі у виставці у Вас обов’язково має бути метрика цуценя зразку КСУ-FCI або родовід КСУ-FCI. У метриці та родоводі зазначено номер чіпу собаки.

Ви можете записати свого чотириногого в клас бебі (якщо вік з 3 до 6 місяців)

або в клас цуценят (з 6 до 9 місяців). Бебі і щенята не можуть закривати титули, вони отримують тільки оцінку на виставці.

Клас юніорів – з 9 до 18 місяців

Клас проміжний – з 15 до 24 місяців

Ллас відкритий – з 15 місяців до 8 років. 

Після 8 років – клас ветеранів.

У юніорському класі закривають титули: Юний Чемпіон України.

В класі відкритому, проміжку і чемпіонів – дорослі титули Чемпіон України, Гранд Чемпіон України, Найкращий представкин породи, Чемпіон КСУ.

Про всяк випадок зробіть ксерокопію документів собаки – щеняча карти або родоводу, і захопіть з собою на виставку.

Далі, що нам знадобиться для участі у виставці – це ветеринарні документи. У собаки обов’язково повинен бути ветеринарний паспорт з щепленням від сказу і

з дати щеплення повинно пройти не менше 30 днів і не більше одного календарного року. Якщо на виставці ветеринарний контроль побачить невідповідність дати, то до виставки

вас не допустять, а гроші за виставку не повернуть.

Організатори деяких виставок вимагають наявність довідки Ф1 (форма №1). Для цього за день до виставки вам потрібно приїхати з ветеринарним паспортом і собакою в

державну ветеринарну лікарню вашого міста і взяти у ветлікаря таку довідку. Коштує вона близько 50грн.

Отже, щеплення в нормі, довідка (якщо вона потрібна) на руках і ви записані на виставку. Тепер нам знадобиться зібрати всі необхідні речі на виставку. Нам знадобиться сумочка для ласощі і саме ласощі. Як смачненького можна використовувати порізаний твердий сир, варені курячі сердечка або спеціальне сушене м’ясо, яке можна купити в зоомагазині.

Важливо, щоб собака отримувала ці ласощі тільки на виставці або під час тренувань і ніколи не їла це вдома.

На виставці нам також знадобиться пуходерка, гребінець, та необхідна косметика, щоб навести фінальну красу перед виходом в ринг.

Не зайвим буде захопити з собою клітку для собаки (не думайте, що сидіти весь день у господаря на колінах дуже зручно), розкладний стільчик (підійде звичайний легкий туристичний стілець) і, бажано, стіл для грумінгу. Новачки зазвичай не замислюються про необхідність столу, а даремно. Стіл дає вам можливість відмінно підготувати собаку перед рингом – розчесати, при необхідності напудрити шерсть. Також можна “в реальних умовах” потренувати стійку, щоб собака не налякалася огляду експертом.

Якщо у вас немає ринговки, сумочки і інших корисних дрібниць, не турбуйтеся, на виставці обов’язково пробіжіться по торговим точкам…

Розклад по породам, розбивка по експертам і час проведення рингів найчастіше стають відомі за 3-4 дні до виставки.

На виставку приїжджайте завчасно, розраховуйте на зайву годину-дві до рингу – без урахування доріг та інших витрат часу.

Одному на виставку краще не їхати, візьміть з собою підмогу (родича або доброго друга).

Прийшовши на виставку насамперед знайдіть собі місце. В ідеалі – ближче до рингу, де судитимуть вашу породу.

Якщо виставка проводиться в приміщенні, то часто буває штовханина і тіснота, так що на особливі зручності не розраховуйте.

Якщо виставка на вулиці і день сонячний і жаркий, то знайдіть місце в тіні, щоб було комфортно і вам, і собаці.

Свого супутника залиште вартувати речі і собаку, а самі вирушайте на вет.контроль і реєстрацію (зазвичай вони поруч один з одним). На ветеринарному контролі покажіть паспорт з щепленнями або довідку Ф1.

Вам видають каталог і ваш порядковий номер.

Якщо експерт, який буде судити вашу породу, працює в рингу, то можна якийсь час приділити спостереження за його суддівством.

Зверніть увагу як експерт оглядає собак: сам чи дивиться зуби собаки чи їх повинен показати хендлер, як дивиться в русі (по прямій, по колу чи і так, і так), віддає перевагу швидкий темп руху або повільний, вільну або ручну стійку і багато іншого.

Не зайвим буде трохи потренуватися з собакою. Іноді в рингах буває перерва – вважайте що вам пощастило, хапайте ринговку і біжіть в ринг позайматися.

Але не перестарайтеся – ваш чотириногий друг не повинен втомитися і “перегоріти”. Дайте собаці звикнути до рингу, позаймайтеся пару-трійку хвилин і знову приберіть собаку в клітку.

І ось, настає момент ікс. Не нервуйте – собаки гостро відчувають настрій господаря. Візьміть себе в руки. Головне не забувайте – бігти по рингу треба проти годинникової стрілки, собачка завжди зліва. Та ви й так усе знаєте!

Експерт вголос диктує опис собаки, а ринговий працівник заносить його в диплом.

Далі просять пробігти по колу, при необхідності експерт може попросити вас пройтися по прямій лінії від нього (дивиться задні кінцівки) і назад до нього

(Оцінює перёд). Коли ви пробіжите один-два кола, експерт попросить вас зупинитися. Чи не губіться – швидко ставте собаку в стійку.

Якщо в класі кілька собак, то експерт по черзі дивиться кожну собаку, а потім всі собаки разом виходять на порівняння і обирають переможця класу. експерт дає

команду рухатися і всі учасники один за одним біжать по рингу. Дотримуйтесь дистанцію, не потрібно “дихати в спину” учаснику попереду вас і гальмувати того, хто біжить за вами.

Першими завжди йдуть класи бебі і цуценят, потім дорослі. Перші завжди пси, потім – суки. Якщо ви виграли свій клас, не тікайте далеко – вас викличуть в ринг ще раз,

на порівняння.

Бебі кобель і сука порівнюються на Кращого Бебі породи, цуценята кобель і сука – на Кращого Цуценя породи, юніори – на Кращого Юніор породи, пси дорослих

класів (проміжок, відкритий, чемпіони, ветерани) – на Кращого Кобеля породи, суки дорослих класів (проміжок, відкритий, чемпіони, ветерани) – на Кращу Суку

породи. Фінальне порівняння – вибір Кращого Представника Породи (ВОВ).

Переможці у сфоєму класі йдуть на Бест у відповідних вікових групах, де обираються переможці виставки

Щоб до моменту проведення основних конкурсів собака не втомилася, приберіть її в Клітку.

До слова, виставкова собака просто зобов’язана бути привчена до боксу або клітки адже це її будиночок в якому комфортно відпочивати.

Отже, поки собака відпочиває, у вас є ще кілька справ. По-перше, вам потрібно забрати диплом з описом (видають у виставковому рингу або на реєстрації). У дипломі

перевірте чи є печатка, підпис експерта і чи прикріплений титул.

Розібрати написане в дипломі Навр чи вийде. Зазвичай опис складається з дивних символів і скорочень, незрозумілих звичайній людині. Повірте, пройде місяць або

два і ви будете прекрасно розбиратися в цих абревіатурах.

Перед виходом в бест приведіть в порядок свого чемпіона незабудьте вигуляти – для конкурсів можна ефектніше напудрити шерсть. 

Бажаємо, Вам побільше перемог !!!

Перша Фотосесія цуценят

Хочемо поділитися з Вами результатами першої фотосесії нашого приплоду “В”, Цуценята вперше побачили фотографа =)

Детальніше

Харчування Самоїдських собак

Тільки Вам вирішувати, чим годувати свою собаку. Звичайно, перший час..

Детальніше

Чіпування цуценят

дн. 07.01.2019р Сьогодні Ми отримали щеняча картки «щенячкі» на наш Кал «В» 2019р. Тепер у всіх наших малюків є вживленний мікрочіп, який дає можливість ідентифікувати собаку на митницях, подорожах, виставках … У нашому будинку зараз живуть 7 відмінно-складених малюків. Короткі морди, великий кістяк і помірний темперамент – ось так можна охарактеризувати наших малюків. тел.0962011096 Зелена…

Детальніше