Харчування Самоїдських собак

Тільки Вам вирішувати, чим годувати свою собаку. Звичайно, перший час ви зобов’язані давати цуценяті те, що давав йому і заводчик, а при необхідності потім перевести на потрібний і зручний вам корм. 

Якщо ваш вибір припав на штучний корм, то вибирати його краще з найвищих класів. Він повинен бути спеціалізований, призначений для середніх/великих і активних собак. 

Сухий Корм – це відмінний вибір, адже в ньому вже містяться всі необхідні вітаміни, він заздалегідь збалансований. Але, деякі заводчики, а в подальшому і власники самоїдських собак, зупиняються на натуральному кормі. Адже, що може бути корисніше справжньої їжі природного походження? Справді, нічого, але правильно скласти раціон натурального корму дуже важко, може знадобитися різні вітамінні комплекси. Якщо корм для вашого самоеда підібраний правильно, його шерсть буде білосніжною і блискучою.

Переваги натурального харчування:

 • Меню складено індивідуально;
 • Ви точно знаєте, що в мисці свіжі і якісні продукти;
 • Меню буде різноманітним;
 • При алергії ви легко зможете замінити один продукт на інший. 


Недоліки натурального харчування: 

 • При складанні меню ви повинні чітко дотримуватися співвідношення компонентів;
 • Ви повинні будете самі розраховувати розмір порції, виходячи з розміру вихованця і ступеня його активності; 
 • Доведеться витрачати більше часу на приготування, також продукти будуть займати додаткове місце в холодильнику; 
 • При натуралному харчуванні необхідні вітамінні та мінеральні добавки особливо в період розвитку до 2х років.

Список дозволених і заборонених продуктів

Якщо ви зупинилися на натуральному харчуванні, то повинні знати, які продукти давати вашому вихованцеві можна, а які завдадуть його здоров’ю або шлунку непоправної шкоди. 

Дозволено: з м’яса – яловичина, курка і індичка, океанічна або морська риба без кісток, каша рисова або гречка, або обидві, продукти кисломолочного походження – кефір, нежирний натуральний сир, кисле молоко або ряжанка, овочі та зелень – Самоїдом припадуть до смаку практично всі продукти з цієї категорії, фрукти – ви також можете давати йому різні фрукти, але в обмеженій кількості і обмежтеся не надто екзотичними. Останні два найменування (овочі і зелені і фрукти) даються лише по одному найменуванню на день, щоб уникнути харчової алергії. Фрукти – це собаче заохочення. 

Заборонено: багато моркви або буряку, спеції, жирне м’ясо, будь-які кістки тварин – категорично заборонено, картопля, сіль, цукор, спеції, шоколад, солодке.

Переваги харчування сухим кормом:

 • Корм вже заздалегідь збалансований, немає потрібні докуповувати вітаміни; 
 • Ви зможете підібрати серію корму яка найкраще підходить для вашої породи; 
 • Легко брати з собою в дорогу, якщо ви збираєтеся у відпустку або переїжджаєте; 

Недоліки харчування сухим кормом: 

 • У вас не буде 100% впевненості, що склад, зазначений на упаковці, збігається з вмістом; 
 • Якщо корм підібраний невірно, то у собаки може розвинутися алергія; 
 • Дешевий корм містить неякісні продукти, це може викликати у собаки проблеми зі здоров’ям; 
 • Сухий корм містить емульгатори, консерванти, барвники та ароматизатори; 

Господарю самому вирішувати, який корм зручніший та краще забезпечить потреби вихованця 

Як годувати цуценя Самоїда

В залежності від віку кількість годувань на добу може бути різним: 

 • 2-3 місяці – 4-5 разів на добу; 
 • 5 місяців – 3 годування; 
 • 7 місяців – 2 годування. 

Порції залежать від розміру цуценя. Коли він малюк, йому дають мало їжі, але годують часто (5-6% від маси тіла), чим старшим він ставатиме, тим більшою буде порція, але зменшується кількість годувань на добу. М’ясо починають давати з чотирьох місяців, але потроху і воно повинно бути перемолотим. Рибу можна давати вже з 6-ти місяців, але вона обов’язково повинна бути морський і нарізаною невеликими шматками. З 7-9 місяців Самоїд переходить на раціон дорослої собаки. 

Якщо ви годуєте цуценя сухим кормом, то дозування і кількість їжі буде вказано на упаковці. 

Якщо ви вибираєте штучний корм, то купуйте тільки найкращих виробників. До них відносяться Royal Canine, Acana, Bosh.

Якщо ви годуєте собаку натуралкою, то переконаєтеся, що меню складено правильно і збалансовано. 

Якщо ви бачите, що шерсть самоеда потьмяніла або втратила блиск, то це прямий сигнал, що корм підібраний неправильно. Перегляньте меню і раціон вихованця. Ви повинні уважно поставитися до цього питання, адже від їжі, яку вживає ваша собака, прямо залежить її здоров’я і кількість прожитих років. Пам’ятайте, що їжа повинна бути корисною і легко засвоюватися. Відмовтеся від економ кормів або натурального харчування, якщо їх приготування дається вам важко.

EuroDogShow 2018 14.10.2018

Samuel Doty`k Vitry Європейська виставка собак 2018 – це дуже цікавий і корисний досвід: ~ 15000 учасників, 4 дня, 390 Самоїдів. Дуже Масштабна виставка, організація на вищому рівні. Наш Samuel Doty`k Vitry – Показав дуже хороші результати, позначку “Дуже добре” … Є ще куди прагнути, будемо працювати над собою.

Детальніше

Чіпування цуценят

Сьогодні Ми отримали щенячі картки «щенячки» наших цуциків. Тепер у всіх наших малюків є вживленний мікрочіп, який дає можливість ідентифікувати собаку під час подорожування, на виставках … У нашому будинку зараз живуть 7 відмінно-складених малюків. Короткі морди, великий кістяк і помірний темперамент – ось так можна охарактеризувати наших цуценят. Зелена стрічка – Atlant Samville /…

Детальніше

Здоров’я Самоїдських собак

В цілому самоїди здорова порода собак, проте якщо ви помітили у свого підопічного…

Детальніше